CNIR Supermoto E1 Arad – 28-29 Mai 2016

13307418_1091492167574473_4795667147300358164_n

Start al Campionatului National Individual al Romaniei la Supermoto: Aradul a fost gazda primei etape ale noului sezon in weekend-ul 28-29 Mai 2016, desfasurate pe circuitul VIK Power, sub organizarea moto-clubului MRM Bucuresti.

Clasa “regina” – OPEN a fost adjudecata cu maximum de puncte de sportivul maghiar Benjamin Onodi, care se reintoarce la Arad sa participe in Campionatul National de Supermoto dupa o pauza de cativa ani.

Pe locul secund s-a clasat Sorin Traistaru (Arici Supermoto Arad), participantul nostru in Campionatul Mondial de Supermoto, detinator a trei Titluri de Campion National la aceasta disciplina, in timp ce pozitia a treia a fost ocupata de Ovidiu Sarafolean (Lupo Racing Timisoara).

13346725_1091492020907821_7536290590856714197_n

La clasa SM65 s-a impus Daniel Babescu (Taifun Racing Timisoara), acesta invingandu-l pe Adrian Hosciuc, juniorul romanrezident italian, venit special in Romania pentru a participa la Campionatul National Individual al Romaniei la Supermoto si Viteza Juniori. Oliver Szasz a reusit sa castige clasa SM85, clasandu-se in fata lui Alexandru Singeorzan, ambii provenind de la Steaua Bucuresti. Pozitia a treia a fost adjudecata de Daria Ganescu (Taifun Racing Timisoara).

13336028_1091491934241163_3487673778130374008_n 13336043_1091491930907830_1719703908738002712_n

Andrea Lelli a fost cel mai rapid participant la clasa Hobby, castigand la finalul zilei 50 de puncte in fata sarbilor Nikola Krezic si Milan Tosic, clasati pe locurile 2 si 3. La clasa Juniori III reprezentantii clubului Steaua Szabo Alexandru Levente si Szasz Martin au ocupat primele doua pozitii, in timp ce la clasa Juniori II s-a impus la prima participare juniorul Adrian Hosciuc, acesta castigand in fata pilotului local Andrei Filimon. Pe locul al treilea s-a clasat Oliver Szasz de la Steaua Bucuresti.