Cronica CNIR Endurocross Polaris Et VI – Cristioru de Jos 29.07.2023

362667950_6785213444832880_680821815674247826_nEtapa a VI-a a Capionatulu National de Endurocross Polaris a avut loc sambata in localitatea Cristioru de Jos din judetul Bihor. Concursul a fost organizat de clubul Lion Racing Team Sebis si s-a desfasurat sub numele „La Izvorul lui Horea”.

Au concurat clasele: MOTO-A, VET, B, C; Quad A și C; ATV-A, C și VET.

Pasztorkai Arman Antal de la clubul Dirt Bike Riders Baia Mare este câștigătorul clasei Moto PRO. La clasa Expert se impune Lela Stefan (Lion Racing Team), iar la Hobby Birladianu David de la clubul Hard Enduro Targu Neamt. Organizatorul a decis ca și la acest concurs să premieze separat juniorii, la clasa Hobby fiind astfel înscriși nu mai puțin de  12 juniori. Felicitări tuturor! Cel mai bun Junior de la Clasa Hobby a fost Pop Florin Vasile de la clubul Master Bike Cluj.

363007631_6149324805194088_2547330527805917494_nSebastian Bodea revine pe prima poziție a clasei ATV PRO, clubul Quad Club Timisoara reușind de altfel să își adjudece 3 dintre cele 4 curse ale claselor pe 4 roți. La clasa ATV-C singurul care i-a pus probleme lui Cotul Raul a fost Strambu Matei Onisim (ACS Odobești), acesta sosind la doar două minute de lider.

Clasa Quad PRO este cîștigată de Bolos Otniel Ioan. La clasa Quad C urcă pe prima pozitie sportivul de la Lion Racing Team Sebis: Halmagean Denis Florin.

Rezultate CNIR – Endurocross Polaris MOTO Etapa VI – Cristioru de Jos 29.07.2023

Rezultate CNIR – Endurocross Polaris ATV/Quad – Etapa VI – Cristioru de Jos 29.07.2023