Et.4 Endurocross Bacău – CNIR 03.06.2017

IMG_7349Clubul X-Cape Bacau a organizat etapa a IV-a din Campionatul National Individual la Endurocross, sambata 03 iunie 2017 in localitatea Sărata Băi din județul Bacău.

Vremea a fost foarte bună în ziua competiției, cu soare și 26 de grade, mai mult, cu o zi înainte plouase puțin astfel încât suprafața de rulare a fost în perfectă stare. Alegerea traseului de către clubul organizator a fost unanim apreciată de către piloți, la clasa A Moto, parcurgerea acestuia durând aproximativ 20 de minute. Startul a fost dat din imediata apropiere a Băilor Sărata, important punct de atracție turistică a zonei, renumit pentru calitatea izvoarelor sale termale aflate la doar 7 km de orașul Bacău.

Cursele mari au fost cu adevărat tensionate, cu dese schimbări între protagoniștii care luptau pentru un loc pe podium.

Au urcat pe podium următorii sportivi. La Clasa Moto:

A. Boțoacă Andrei, Grecu Sergiu și Mihu Vlad

B. Costin Viorel Radu, Hegyi Eduard și Forika Kristian

IMG_7263C. Penu Șerban și Istudor Iulian

Quad Pro: Bodea Sebastian, Tudor Alexandru, Burjan Zoltan

ATV Pro: Lungu Radu Mihai. ATV Hobby: Deneș Viorel, Quad Hobby: Sitov Marius.

Premiile au fost acordate din partea clubului organizator, X-Cape Bacău, de fostul mare atacant stelist Cristian Ciocoiu.

Rezultatele complete ale Etapei aIV-a Endurocross Bacau 03.06.2017 sunt disponibile aici.