Etapa finala EEC Hard-Enduro Kaynasli, Turcia

IMG_0016Odata cu etapa cu numarul trei desfasurata la Kaynasli in Turcia, Campionatul Est-European la Hard-Enduro a ajuns la final. Cele doua manse care au avut loc in weekend-ul 23-25 octombrie au stabilit situatia in clasamentul general.

Romania a fost reprezentata de doi sportivi, Andy Noakley si Andrei Botoaca, acestia obtinand rezultate foarte bune.

IMG_0066In cadrul Clasei Pro, Andrew Noakley(foto stanga) a bifat doua locuri doi in cele doua zile de concurs. Cele  44 de puncte obtinute la Kaynasli ii aduc acestuia locul trei la general, desi a avut doar o singura participare la etapele Campionatului Est-European.

Felicitari Andy!

IMG_0069La Amatori, Andrei Botoaca  cu numarul de concurs 394 s-a impus in ambele manse desfasurate in Turcia. Andrei s-a clasat si pe locul secund la prolog, in cadrul caruia au participat toti sportivii de la toate clasele.