CNIR Rally-Raid E2 Bistrita

logo-rally-raid-2016-300x211

Moto-Clubul Transcarpatic a organizat cu succes Etapa a doua a Campionatului National Individual al Romaniei la Rally-Raid. Concursul a fost organizat la Bistrita in weekend-ul 27-28 mai 2016, adunand sportivi la patru clase de concurs.

CNIR Rally Raid E2 2016 – Bistrita 28-29.05.16 Clasament Final

Descarca Clasament General CNIR Rally-Raid – dupa 2 etape

Castigator al etapei la clasa <450 cc a fost Ionut Florea (Gerula Racing Bucuresti), acesta acumuland maximum de puncte dupa 2 etape, secondat de sportivul clubului Adventure Ride Bucuresti – Catalin Mitachescu. Badoi Ilie Catalin (Transcarpatic Brasov) a completat podiumul, in timp ce Razvan Dumitrache (Gerula Racing Bucuresti) a terminat al patrulea.

WP_20160527_12_16_51_Pro

Berceanu Sebastian (Gerula Racing Bucuresti) s-a impus la clasa >450cc in fata sportivului Adventure Ride Bucuresti Barbu Laurentiu. La clasa Quad castigator a fost pilotul local Paul Zaig de la So-Moto Bistrita in timp ce Ciprian Berchez (Gerula Racing Bucuresti) s-a clasat pe locul secund. Castigator la clasa ATV a fost Lucian Sandor.

Urmatoarele doua etape vor avea startul de la Brasov in 31.07.16 si vor ajunge la Costinesti in 6.08.16. Va asteptam !

Victor Pop - Briefing cu sportivii (verificarea RoadBook-ului inainte de Rally-Raid E2 Bistrita)