Cronica Baja Transilvania – 29.06-01.07.2017

dan strauti autostiri.roA doua etapa de Rally Raid din Campionatul Național Individual al Romaniei a avut loc la Rupea, în județul Brasov, organizator fiind clubul Trans Carpatic Brasov.

Între 29 iunie si 1 iulie 2017 au luat startul la Baja Translivania clasele Moto, Quad si ATV, acestea parcurgând peste 500 km de probe speciale.

Căștigătorul Clasei Moto este Ionut Mihai Florea de la Gerula Racing Bucuresti. Pe locul secund la aceasta etapa s-a clasat Catalin Stefan Mitachescu (Adventure Ride Bucuresti) in timp ce a cea de treia treapta a podiumului a fost castigata de Vasile Andrei Bruja (Gerula Racing Bucuresti).

Categoria motocicletelor sub 450 cc a fost adjudecata de Sebastian Berceanu de la Gerula Racing Bucuresti. Clasa Quad a fost castigata de Andrei Jerca, acesta fiind urmat de Ciprian Florin Berchez (ambii de la Gerula Racing Bucuresti).