Etapa 1 a Campionatului Regional de Vest – Ianova, 31 Mai 2015

Duminica 31 mai 2015 s-a dat startul Campionatului Regional de Motocross al FRM, zona de Vest.
Etapa I s-a desfasurat pe deja cunoscutul traseu de motocross de la Ianova (jud. Timis) – MOTOCROSS  PARK  TEODOR – fiind organizata de clubul Moto Bike Shop din Timisoara.
TEODOR 3
 Intr-o duminica extrem de calduroasa s-a dat batalia intre sportivii celor 5 categorii:
TEODOR 1
- la clasa MINICROSS a iesit invingator PATRICK PASCOTA, de la clubul Pascota Ioan Ilie Timisoara pe o motocicleta KTM;
 -la clasa HOBBY felicitam in primul rand noii participanti la competitie si, totodata, castigatorul competitiei, DENIS NEFERU, de la clubul Moto Bike Shop din Timisoara, cu o motocicleta KTM
-clasa AMATORI l-a avut castigator pe ANDREI CRISTESCU,  clubul Moto Bike Shop din Timisoara, tot cu o motocicleta KTM. Evolutia lui pe traseu a fost un adevarat spectacol!
- Tot spectaculoasa a fost si participarea lui VLAD ROSU, de la Motoextrem Lugoj, pe o Honda, castigatorul categoriei AMATORI ELITE.
TEODOR 2
Marea batalie a fost, insa, la categoria VETERANI, cu un duel palpitant intre sportivii MARIO FANTINUOLI (clubul  Moto Bike Shop din Timisoara – cu o motocicleta Honda) si GIANPIERO BORGHETTI ( clubul Motoextrem Lugoj, cu Kawasaki).
La ambele manse, invingator a fost MARIO FANTINUOLI, dovedind ca experienta si antrenamentul isi pot spune cuvantul si la varsta de 56 de ani.
Click aici pentru a vizualiza toate rezultatele inregistrate.
Urmatoarea etapa de Campionat Regional este programata pe 28 iunie 2015, tot pe traseul MOTOCROSS  PARK  TEODOR  de la Ianova -Timis. Etapa va fi organizata de clubul Moto Bike Shop din Timisoara.
Uram succes tutror participantilor si ii asteptam la concurs !