Wekeend Est European pe Motorpark – Adancata

13475105_241330212916653_8284496372574093235_oIn perioada 24-26.06 s-a desfasurat in complexul ialomitean Adancata etapa II din CNIRV si etapele 5-6 din Campionatul Est-European de Viteza.

Clasele de concurs au fost Superbike, Supersport, Debutanti 1000, Debutanti 600, 125 SP-GP Moto 3, Old Timer.

La clasa 125 in cursa de Sambata castiga Milen Ivaylov, locul secund este obtinut de bulgaroaica Julieta Lenkova urmata de romanca Cristina Udrescu.

Podiumul cursei de Duminica ramane neschimbat pentru locurile 1 si 2  Razvan Mates castigand locul 3.125

Descarca clasament clasa 125 SP-GP Moto 3 – 24-26.06.2016

La clasa Debutanti 600 ziua de Sambata spectacolul a fost duelul dintre romanul Bogdan Buleandra si bulgarul Krasimir Mihaylov si l-a avut Castigator pe Buleandra Bogdan, urcand pe prima treapta a podiumului, urmat de Krasimir Mihaylov si de Pavel Draganov.

In ziua 2 de concurs la aceasta clasa, cursa a fost oprita cu steag rosu pentru iesirea in decor a pilotului Radanovici.

Caștigătorul cursei de Duminica a fost  bulgarul Krasimir Mihaylov, urmat de Pavel Draganov și românul Bogdan Buleandra.

Descarca clasament clasa Debutanti 600 – 24-26.06.2016

Clasa Debutanti 1000 castigatorul zilei de Sambata a fost Atanas Neychev urmat de romanul Guy Harel si de Atanas Neychev. Podiumul zilei de duminica a fost urmatorul Angelov Kaloian, urmat de Guy Harel  si Atanas Neychev.

Descarca clasament clasa Debutanti 1000 – 24-26.06.2016

suberbikeClasa Supersport a fost castigata in ambele zile de pilotul roman Ionel Pascota, pentru locurile 2 si 3 batalia s-a dat in ambele zile intre Alexander Georgiev si Plamen Petrov,  acesta ocupand in ziua de Duminica locul 2.

Descarca clasament clasa Supersport 24-26.06.2016

Clasa Superbike a fost castigata usor de pilotul roman Robert Muresan in ambele curse fiind urmat de Krasev Kanchev si de romanul Catalin Cazacu. Duelul zilei de Sambata a fost intre Catalin Cazacu si Dimitar Grigorov terminand cu ” fotofinish”. Duminica bulgarul Krasen Kanchev a abandonat si podiumul a fost urmatorul  locul 1 Robert Muresan urmat de Catalin Cazacu si de Dimitar Grigorov. 1000

Descarca clasament clasa Superbike 24-26.06

Clasa Oldtimer  ziua de Sambata a fost castigata de sarbul Stanojevic Miroslav urmat de romanul Rusu Ovidiu Adrian si Sarac Cristian. Pentru a doua zi podiumul a fost urmatorul : Rusu Ovidiu Adrian urmat de sarbul Stanojevic Miroslav si de Sarac Cristian.