CNIR Hard-Enduro s-a incheiat in sezonul 2015

11990447_947051745351850_3560190150984804690_nIn urma ultimei etape de CNIR Hard-Enduro disputata la mijlocul lunii septembrie la Lupeni Josza Norbert Levente de la BGS Motorsport Bucuresti a devenit Campion National al Clasei A de Hard-Enduro, acesta invingandu-i la general pe competitorii sai Robert Szakacs (Master Bike Cluj) si David Cyprian din Cehia.

La Clasa B s-a impus cehul Cyprian Zdenek care a acumulat cu 100 de puncte in plus fata de ocupantul locului secund – romanul Alexandru Nicoara de la moto-clubul Haita Deva. Pe a treia treapta a podiumului in clasamentul general a terminat sportivul Viorel Radu Costin (Master Bike Cluj).

Clasa destinata incepatorilor (Clasa C) a fost castigata la sfarsitul celor cinci etape disputate de Ovidiu Cristian Tronaru de la moto-clubul AMC KArt Bucuresti.Pe locul al doilea s-a clasat Cosmin Marinescu de la Dual Racing Team Bucuresti, in timp ce pe locul al treilea s-a clasat Andrea Goga (BGS Motorsport Bucuresti).

Click aici pentru a vizualiza Clasamentul General final al sezonului 2015 la disciplina Hard-Enduro.