Hard Enduro Arsenal Park etapa III

poza articol hard enduroMoto – clubul FM Racing Alba Iulia a organizat in perioada 03-06 Iunie 2016 a treia etapa din Campionatul National Individual al Romaniei de Hard Enduro.

Complexul Arsenal Park – Orastie  a reprezentat tabara de baza a concursului. Prologul  a fost unul tehnic si spectaculos prin obstacolele inedite: tancuri, urcari in copaci etc. ce au reprezentat deliciul sportivilor si al participantilor.  Ziua 1 de concurs a fost una destul de grea pentru participanti, traseul la clasa A fiind unul destul de greu asta si datorita ploii. In ziua 2 de concurs traseul a fost mai scurt si mai usor pentru toate clasele.

Castigator la clasa A a fost David Cyprian ( Slovacia) obtinand 110 puncte, urmat de Kovacs Ervin Zsolt (BGS Motorsport Bucuresti) 100 puncte iar locul trei a fost obtinut de Fratila Paul Nicolae (FM Racing Alba Iulia) cu 90 puncte.

La clasa B il avem castigator pe Zdenek Cyprian(Slovacia) 110 puncte, Mistor Alex Ciprian( Haita Deva) 100 puncte, Stroisteanu Vartolomei( Master Bike Cluj) 90 puncte.

La clasa C primul loc pe podium a fost obtinut de Popescu Dumitru ( FM Racing Alba Iulia) – 110 puncte, urmat ZAMBRZYCKI Wojciech Tomas         ( Polonia) 100 puncte, RAFAL Galica ( Polonia) 90 puncte ocupand pozitia 3.

Descarca Rezultate CNIR Hard-Enduro E3 – Orastie, 3-6.06.16

Clasamentul general la clasa A dupa aceasta etapa este:

1. David Cyprian ( Slovacia) – 310 puncte

2. Kovacs Ervin Zsolt ( BGS Motorsport Bucuresti) – 250 puncte

3. Rogojanu Emanuel ( Master Bike Cluj) – 215 puncte

Descarca Clasament General CNIR Hard-Enduro – dupa 3 etape

Urmatoarea etapa de hard enduro din CNIR va avea loc la Predeal in data de 23-26 Iulie 2016.